Společnost F.P.S. ARCO, s.r.o. byla založena na jaře roku 1991. Všichni zakladatelé jsou bývalými pracovníky státního podniku Teplotechna Praha a mají dlouholeté zkušenosti v oboru výstavby průmyslových komínů, vyzdívek kotlů a pecí a stavebních dodávek pro energetiku.

Od července r. 1994 společnost úzce spolupracuje s firmou KARRENA se sídlem v SRN, která patří mezi světovou špičku v níže uvedených oborech, a to jak po stránce projekční, tak po stránce technologické a realizační.


Předmětem činnosti společnosti F.P.S. ARCO jsou hlavní směry podnikání:

- stavební práce - výstavba "na klíč", rekonstrukce objektů
- sanace betonových konstrukcí
- žárotechnické práce - žárovzdorné vyzdívky všech typů tepelných agregátů

- výstavba, revize a opravy průmyslových komínů

V rámci rozšíření činností a zkvalitnění služeb zákazníkům založila společnost F.P.S. Arco v roce 2008 tři dceřinné společnosti, zaměřené a specializující se na určité stavební činnosti. (viz rubrika "Kontakt").  Společnost F.P.S. ARCO je ceritifikována systémem jakosti dle ČSN EN ISO 9001:2001.

Společnost F.P.S. ARCO je členem několika profesních sdružení:
  • mezinárodní společnost uživatelů a stavitelů průmyslových komínů CICIND (International Committee on Industrial Chimneys) se sídlem ve Švýcarsku
  • Sdružení pro sanace betonových konstrukcí (SSBK) se sídlem v Brně
  • Sdružení uživatelů a stavitelů tepelných zdrojů a zařízení - Teplárenské sdružení se sídlem v Pardubicích

Společnost F.P.S. ARCO má pro práce ve výškách a na obtížně přístupných místech vyškolen tým výškových specialistů.

Společnost  F.P.S. ARCO  od roku  1991 tvoří  stále zisk a  v roce 1998   zvýšila své základní  jmění z  200 000,- Kč na 2 200 000,- Kč.

Aktualni vypis z obchodniho rejstriku