Společnost F.P.S. ARCO v rámci své stavební činnosti provádí i výstavbu “na klíč”, rekonstrukce stavebních objektů, výstavbu nových bytových komplexů, podlahy pro extrémně namáhavé průmyslové objekty (chemické provozy, dílny, sklady....), zateplování budov a pod.

     Běžná stavební činnost se postupně stává nosným programem společnosti, práce a dodávky jsou směrovány do oblastí, kde lze využít znalostí a zkušeností získaných v dalších specifických oborech podnikání. Společnost obvykle provádí práce jako generální dodavatel s působností v celé ČR, přičemž využívá potenciálu místních firem formou subdodávek. Společnost provádí také komplexní výstavbu rodinných domů či administrativních budov. Výjimkou nejsou ani dodávky speciálních stavebních prací, zejména v případech, kdy se na společnost obrátí spokojení zákazníci z uplynulých let.

     Do uvedeného oboru činnosti počítáme i práce, prováděné za pomoci výškových specialistů, avšak v kombinaci se speciální technikou, kterou je společnost F.P.S. ARCO vybavena.